Nil Karacaköylü

Hakkımda

Merhaba, Ben Nil!

İnsan odaklı, bağımsız, arkadaş canlısı, gözlemci, yenilikçi, çözüm odaklı ve aynı zamanda mesafeli deyince akıllara gelen kisi ben olabilirim. :)

Hayatın renkli yollarından başarıya adım adım yürürken elbette çok kasvetli ve bulutlu günler de oluyor mesela bir yağmur yağıyor sırılsıklam oluveriyoruz. Bakış açısı da burada devreye giriyor bir yağmur yağıyor tüm kirleri temizliyor arınıyoruz. Hayata daha duru daha canlı devam ediyor belki de içimizdeki durağanlığa parıltılar ekliyoruz.

2014 yılında açtıgım ilk kişisel fotograf ve video art sergimde açılıs saatinde dolu yağmıstı insanlar araçlarından inip karsıdan karsıya bile geçememislerdi o an düşünmüştüm neden şu an diye ama simdi tekrar hatırlayıp düşündügümde içeriye girdiğimde gördügüm şey hiç beklemediğim bir kalabalık, merak ve sanat aşkıydı.

Evet herkes oradaydı ve daha içeriye dolu sebebiyle gelemeyen bir çok insan vardı, sizlere minnettarım. O gün sergide vermek istedigim bir mesaj vardı insanlar bu mesaja ulaşma yolunda sergide ilerlerken mesajı almışlardı.

Yüzüne bakmak isteyen aynaya, özüne bakmak isteyen ise sanata bakar.

Yaşadıgımız ve yaşamakta olduğumuz tüm zamanların içinden geçerken biriktirdiğimiz anılar ve bizde bıraktıkları izler, bilgi birikimleri disiplinlerarası bir yaklaşımla sanat eserine dönüşebiliyor…

Dolaplara, sandıklara esyalara sıkıştırdığımız duygularımız, anılarımız bizi biz yapan şeyler bir tuvale bir esyaya bir kağıda anlam katarak bir anlatıya dönüşüveriyor.

Zaman benim için bir bilgi birikimi ve kaynağım oldu sanatla buluşmamız üzerinden 21 yıl geçti…

Kendi işimi tam anlamıyla ele alalı 6 yıl oldu. Emeklerle geldigimiz bu noktada benimde yine baki kalan seçtigim mesleğim oldu.

Bazı zamanlar çok su verip çürütsemde kurak zamanlarda açan çiçeklerim oldu o yüzden çok ya da az, hakkıyla yapın işinizi.